Pdr Nikolett s Holl Balzs vilgbajnoki A szinttel nyerte szmt pnteken a Debrecenben zajl sz orszgos bajnoksgon.


Elbbi, a szegediek mindssze 16 ves versenyzje – aki szerdn korosztlyos csccsal 100 mter gyorson “villantott” – 200 mter gyorson 1:57.91 perccel diadalmaskodott, ami bven a vilgbajnoki A szinten (1:58.66) bell van, radsul a magyar rangsorban is a legjobb. gy szinte biztos, hogy kpviselheti majd a hazai szneket kt hnap mlva a Duna Arnban.

Pdr Nikolett a 200 mteres ni gyorsszs dntjbenForrs: MTI/Kovcs Anik

Az egrieket erst Holl Balzs 400 mter vegyesen egyni legjobbjt (4:15.17) jcskn megjavtva 4:13.15 perccel nyert, az olimpiai negyedik Verraszt Dvid csak negyedikknt csapott clba. Holl ezzel a vilgbajnoki A szinten (4:17.48) bven belli idvel a hazai rangsor msodik helyre ugrott, azaz vrhatan ott lehet majd a Duna Arnban.

A pnteki eredmnyek:
frfiak:
200 m gyors:
1. Nmeth Nndor (BVSC-Zugl) 1:47.51 perc
2. Milk Kristf (Honvd 1:47.78
3. Mrton Richrd (Honvd) 1:48.64
200 m mell:
1. Horvth Dvid (Kbnya SC) s Zombori Gbor (UTE) 2:13.58 perc
3. Kutasi Mt (FTC) 2:15.55
50 m pillang:
1. Szab Szebasztin (Gyri sz SE) 23.08 msodperc
2. Milk Kristf (Honvd) 23.56
3, Nell Olivr (Stamina TKSA) 23.87
400 m vegyes:
1. Holl Balzs (Egri sz Klub) 4:13.15 perc
2. Ks Hubert (UTE) 4:13.50
3. Trk Dominik Mrk (BVSC-Zugl) 4:17.42
4×100 m gyorsvlt:
1. BVSC-Zugl (Bohus Richrd, Mszros Dniel, Szd Zsolt, Nmeth Nndor) 3:18.85 perc
2. Gyri sz SE 3:23.75
3. Vasas SC 3:25.27

nk:
200 m gyors:
1. Pdr Nikolett (Szegedi sz Egylet) 1:57.91 perc
2. Ksely Ajna (BVSC-Zugl) 1:58.78
3. brahm Lilla Minna (UTE) 1:59.92
200 m mell:
1. Bksi Eszter (Egri sz Klub) 2:28.07 perc
2. Kalmr Alz (Szombathelyi Sportkzpont) 2:30.38
3. Barna Bianka Dorottya (Nyregyhzi Sportcentrum) 2:32.61
50 m pillang:
1. Varga Dominika (Iron Swim SE) 27.07 msodperc
2. Komorczy Lora Fanni (Iron Swim SE) 27.19
3. Oll Mnika Beatrix (Stamina TKSA) 27.35
400 m vegyes:
1. Hossz Katinka (Iron Swim SE) 4:38.89 perc
2. Sebestyn Dalma (Gyri sz SE) 4:48.05
3. Jackl Vivien (TVSE) 4:50.47
4×100 m gyorsvlt:
1. Vasas SC (Gyurinovics Fanni, Gyurinovics Lili, Zbisk Evelin, Gyrgy Rka) 3:45.75 perc
2. Gyri sz SE 3:46.53
3. UTE 3:46.86